De beschikbare inkopers.

Je vindt ze bij TopBUYers.

Terug naar overzicht

Sourcing manager

Ervaring

Maart 2005- Heden Sourcing manager.
Op 1 maart 2005 ben ik in deze organisatie begonnen als Senior Buyer voor de commodities Mechanische delen, kabel assemblies en Power componenten (m.n.voedingen en batterijen)
Mijn belangrijkste taken als Senior Buyer waren:
• Het ontwikkelen van een commodity strategie .
• Het selecteren van, het onderhandelen met en het contracteren van alle leveranciers. binnen mijn commodities.
• Het verrichten van marktonderzoeken en selekteren van leveranciers, met name in Roemenie voor de commodity mechanica.
Gezien het grote besparings potentieel van power componenten en de druk op kostenreductie lag mijn eerste aandacht op battery packs and voedingen.
Resultaten:
Eind 2006 besparing van ruim 30% op battery packs
Thans bevinden we ons in de afronding van het voedingen project, Hier zal een besparing van ruim 25% gerealiseerd worden, daarnaast worden ca 15 modellen terug gebracht naar 3.
Vanaf eind 2006 ben ik als sourcing manager verantwoordelijk voor het ontwikkelen van een “supplier base” in Oost Europa, met name in Roemenie. De belangrijkste reden hiertoe is dat Benchmark genoodzaakt was haar productie te verplaatsen naar lage lonen landen en voor Europa, Brasov (Roemenie) als productie locatie heeft gekozen.
Naast het selecteren van leveranciers was ik verantwoordelijk de vaardigheden van de lokale inkopers te ontwikkelen en te ondersteunen in hun initiele inkoopprocessen.
De belangrijkste resulten zijn:
lokale leveranciers gecontracteerd voor:
* Kunsstoffen
* Mechanische bewerkingen (draaien en frezen)
* Behuizingen (plaatwerk)
* Stansdelen (volgsnijstempels)
* Verpakkingen
* Kabelassemblies
Afhankelijk van de arbeidscontent zijn besparing tot 40% gerealiseerd

1991- Maart 2005 Senior inkoper.
In 1991 ben ik in deze organisatie begonnen als inkoper met als belangrijkste taak het inkopen van electronica, electrotechnische en mechanische componenten.
Door de enorme stijging van het inkoopvolume werd vanaf 1995 mijn belangrijkste taak het selecteren, onderhandelen en contracteren van leveranciers voor bovengenoemde componenten
In 1997 is de inkoopfunctie gesplitst in operationele inkoop en strategische inkoop en werden mijn belangrijkste taken en verantwoordelijkheden als senior inkoper:
• Het ontwikkelen en toepassen van inkoopstrategieën . Dit heeft er mede toe geleid dat Fico nu een “single sourcing” strategie nastreeft met haar belangrijkste leveranciers.
• Het selecteren van, het onderhandelen met en het contracteren van alle productiegebonden leveranciers.
• Het verrichten van marktonderzoeken het geen er toegeleid heeft dat een deel van de producten betrokken werden uit Oost Europa met een gemiddelde besparing van ongeveer 20%
• Het bouwen van een “supplierbase” in Azie. Ten gevolge vande steeds sterker wordende euro t.o.v. de dollar en het feit dat zowel de afzetmarkt als de klanten zich in dollar “genoteerde landen bevonden” waren wij in begin 2003 genoodzaakt de productie te verplaatsen naar Maleisie. Mijn taak was om gezamenlijk met de lokale inkopers leveranciers te selekteren in Zuid Oost Azie (m.n. Maleisie) Dit proces heb ik tot eind 2004 begeleid cq. uitgevoerd. Eind 2004 is de eerste fase met succes afgerond en zijn significante besparingen gerealiseerd.
Naast bovengenoemde verantwoordelijkheden ben ik sinds 1997 ook betrokken geweest bij onder meer onderstaande projecten:
o Implementatie BaaN-4 (ERP pakket)
o Outsourcen van activiteiten. In samenwerking met de IT manager en de directie is het IT beheer uitbesteed.
o Het inkopen van investeringsgoederen.
o Value-engineering
Naast het mede ontwikkelen van het value engineeringprogramma ben ik ook projectleider geweest van enkele projecten die in dit kader zijn geïnitieerd. Mijn verantwoordelijkheden als projectleider waren naast het inbrengen van inkoopexpertise budget- en voortgangsbewaking,


Opleiding

Isfah, Nevi-2, Nevi-1, MTS-Wt:b, Mavo-4.

Cursussen/trainingen: Commercieel Engels, Contracteren (NEVI), Inkopen van investeringsgoederen (NEVI), Training auditeren, Systematische verbeteringen in inkoop NEVI), Basisopleiding Verspannen/spantechnologie.



Wensen en beperkingen



Referentie nummer: 3936
Specialisme: Contracten; Global purchasing; Investeringsgoederen; Leveranciersmanagement; Werktuigbouw; Projecten algemeen; Sub contracting; Techniek algemeen; Uitbesteden; Contractmanagement; Machinebouw
Regio: Limburg; Utrecht; Overijssel; Drenthe; Noord-Brabant; Friesland; Gelderland; Groningen
Salaris: > €80.000
Beschikbaar per:
Opleidingsniveau: HBO; Tactisch; Strategisch
Betreft: ZZP; Detachering; Interim opdracht

Reageren Terug naar overzicht

Beschikbare Inkopers

Zoek in inkopers: